Skull & Bones Geliyor, Ubisoft’un Merakla Beklenen Yeni Oyunu

Skull & Bones Geliyor, Ubisoft’un Merakla Beklenen Yeni Oyunu

Mayıs 2, 2022 0 Yazar: admin

Ubisoft’un bir müddettir oyuncular tarafından merakla beklenilen yeni korsan temalı oyunu Skull & Bones oynanışı ile alakalı yeni sızıntılar meydana çıktı.
Ubisoft’un bir müddettir üstünde çalıştığı Skull & Bones’ın satışa çıkışı ile alakalı bugün yeni ilerlemeler meydana geldi. Fakat yeni ilerlemeler birtakım oyuncuları sevindireceği gibi Assasin’s Creed oyuncularını da büyük bir hayal kırıklığına uğratabilir.

Assasin’s Creed: Valhalla, oyunculardan büyük bir beğeni kazanmış ve oyuncular serinin geleceği ile alakalı büyük bir beklentiye girmişti. Ubisoft’un yeni bir korsan ve açık dünya temalı oyunu, pazara süreceğinin haberlerinin duyulmasının ardından da birçok oyuncunun beklentisi oyunun Assasin’s Creed: Black Flag 2 olacağı tarafındaydı. Bugün çıkan haberlerde Ubisoft’un yeni korsan temalı oyununun Skull & Bones olacağını gözler önüne serdi.

Skull & Bones Nasıl bir oyun?

Ubisoft’un Skull & Bones’da diğer oyunlar gibi şirket tarafından birkaç defa ertelendi ve tekrar planlamalar uygulanacağı söylendi. Uzun bir müddettir oyuncuların merakla beklediği korsan temalı oyundan nihayet bugün yeni ayrıntılar geldi. Sızıntı olarak meydana çıkan ve ardından kaldırılan görüntülerden birtakımları oyunun oynanışı ile alakalı enteresan ayrıntılar içeriyordu. Oyunun basına sızan kısmında bir geminin korsanı olan karakterimiz merkez dünyalarda dolaşıldığı ve mürettebat ile yaşadağı ilişkiler göz önüne seriliyordu. Assasin’s Creed: Black Flag 2 isimli serinin oyununu bekleyen oyuncular da işte tam da bu esnada yeni oyunun Skull & Bones’un bulunduğuna dair ikna oldu zira görüntülerde yaya olarak gerçekleşen gemi dışı hadiseler yer almıyordu.

Kesinlikle ki Assasin’s Creed: Black Flag’ın birçok oyuncuya korsan ilişkisini ve gemi yolculuklarını sevdirdiği düşünülünce bu tür bir beklentiye girilmiş olması son derece normal. Fakat görünen o ki ufukta Skull & Bones gözüküyor. Ubisoft’un yeni oyunu ile alakalı belki de sinir bozucu olacak kısım, bizce oyunculardan eleştiri alabileceğini düşündüğümüz en mühim özelliği ise kaptanı bulunduğumuz gemide bile serbest bir biçimde gezemiyor oluşumuz. Bununla eş güdümlü sızıntıya göre Skull & Bones’da oyuncular, gemilerinin manzarasında birtakım farklılıklar yapabiliyor ve vazifelerle daha havalı gemilere sahip olabiliyor.

Hem siz hem mürettebatınız önemli:

Tabii mürettebatımızı da unutmamız gerekmekte. Çünkü susuz ve yemeksiz kalırlarsa başkaldırı çıkarttıklarını ve hem de bizi öldürdüklerini görebiliriz. Yani bu oyunun içinde hem kendimizi hem de mürettebatımızı yaşamda tutmamız gerekmektedir. Savaş sahneleriyle ya da grafikler ile alakalı olarak diyebileceğimiz pek bişi yok. Sızdırılan verilere bakıldığında Skull & Bones, birçok yönden hala eksik gözüküyor. Fakat oyunun hala geliştirilme adımında bulunduğunu unutmamak lazım. Ubisoft’ta esasen oyunu son derece harika gerçekleştirme amaçladıkları amacıyla geç kalındığını ve oyuncuların bu hususta sabırlı olması gerektiği belirtiliyordu.