Portal 3 Yolda, Portal’ın Yazarı Çağrı Yaptı

Portal 3 Yolda, Portal’ın Yazarı Çağrı Yaptı

Mayıs 1, 2022 0 Yazar: admin

Portal oyunlarının yazarı Erik Wolpaw, verilen bir röportajda Portal 3 amacıyla çalışmak istediğini açıkladı ve Valve’e davetiye yaptı. Açıkça bahsetmek gerekirse bayağı bir ümitlendik.
Orijinal Portal oyununun ortak yazarı olan ve eski Valve işçisi Erik Wolpaw, Portal 1 ve 2 dahil olacak şekilde detaylı Valve oyunları üstündeki çalışmalarını tartıştığı Kiwi Talkz podcast’inde bir röportaj yaptı. Wolpaw, oyuncuları heyecanlandırarak üçüncü bir Portal oyunu yapma hususu ile ilgili dikkatini dile getirdi.

Wolpaw verilen röportajda “Portal 3 oyununu yapmaya başlamamız gerekmekte, Bu benim mesajım… kime olursa bundan sonra” dedi ve şu şekilde devam etti: “Hem artık yaşlanıyorum. Öyle bir noktaya geliyoruz ki – bunu düşünmek delice – sözcüklerin tam manasıyla Portal 3 üstünde çalışmak amacıyla biraz daha geç kalırsak çok yaşlı olacağız. Bunu yapmalıyız ve en kısa sürede…”

“Gabe Newell’a Bir e-posta iletin, Portal 3’ü dilediğinizi detaylı bir şekilde aktarın”

Wolpaw, insanların yeni bir Portal oyunu istediğini söyledi ve örnek olarak son Steam Deck çıkış oyunu Aperture Desk Job’u ortaya attı: “Desk Job’u yapması keyifliydi. Desk Job’u beğendiyseniz Gabe’e e-posta iletin, biraz Portal 3 dilediğinizi söyleyin.”

Her ne kadar Wolpaw’ın Portal serisine olan isteki açık olsa da Valve’in üçüncü bir Portal oyununa yeşil ışık yakması amacıyla üstesinden gelmesi lazımken engeller hususu ile ilgili da gerçekçi kanaatlerini vurguluyor. Wolpaw, Röportajın ilk haftalarında, yeni bir portal oyunu yapmaya hazır bulunduğunu fakat yalnızca kendisinin yetmeyeceğini dile getirdi.

Wolpaw, Valve’ın 300 işçinin Steam programı ya da Steam Deck gibi yeni donanımlar üstünde çalıştığını, yeni bir Portal 3 için çok çok büyük bir bütçe ayırmak istemeyeceğini düşünüyor: “Yani, 75 bireyi alıp bir oyun yapmaya çalışmanın çok çok maliyeti vardır.”

Her ne kadar büyük bir tutar olsa da Wolpaw’ın dediğine göre Portal 3 potansiyelinde bir oyunun çok çok getirisi olacağına da gösteriyor: “Böyle bir oyundan çok para kazanılabilir ancak Counter-Strike: Global Offensive tipindeki paradan konuşmuyorum. Oyun çok çok büyük miktarlarda para getirecektir.”

Sonuca gelecek olursak, Portal 3’ü görüp görmememiz tamamıyla Valve’ın hareketlerine bağlı. Eğer Portal 3 çıkarsa bütün oyun dünyası ilgilenir çünkü hepimiz Valve’ın niteliğinin farkındayız. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmamalısınız.