Modern Warfare 2 Geliyor, Resmi Olarak Duyuruldu

Modern Warfare 2 Geliyor, Resmi Olarak Duyuruldu

Mayıs 1, 2022 0 Yazar: admin

Oyun dünyasının efsane serilerinden olan Call of Duty’nin yeni oyunu Modern Warfare 2 özel bir duyuruyla adeta açıklandı. Oyunun logosuyla eş güdümlü uygulanan duyuruda kısa vakitliğine bulunan bir görüntü, hayranların sevincini çok arttırdı.
Oyun dünyasının en sevilen serilerinden olan Call of Duty’nin yeni oyunun sevinçla bekleniyor. Geçtiğimiz zamanlarda ABD odaklı oyun geliştiricisi Infinity Ward, 2019 senesinde çıkan Call of Duty: Modern Warfare serisinin devamı olması beklenilen yeni oyun amacıyla oyuncuları olabildiğince sevinçlandıran bir paylaşımda bulunmuştu.

Sosyal medya hesaplarının ‘Going Dark’ ilişkiyi kapsamında karartılmasından sonra uygulanan bu paylaşımda bulunan görselle oynandığında, classic serilerden tanıdığımız karakter ‘Ghost’un bulunduğu görülmüştü. Kesinlikle en son 2009 senesinde çıkan Modern Warfare 2 oyununda gördüğümüz hayranların en çok tercih edilen karakterlerinden olan Ghost’un bu yolla meydana çıkması da oyunun sevenlerini epey sevindirdi. Şimdi ise oyun ile ilgili yeni bir paylaşım geldi.

COD Modern Warfare 2 Yıllardır Bekleniyordu

Ve söylentilerin üzerinden çok geçmeden aşağıdaki duyuru mesajıyla ilk tanıtımı yayınlandı.

Sosyal medya üstünden uygulanan bir paylaşımla yeni oyunun Modern Warfare II olacağını adeta açıklandı. Hem de bu paylaşımla eş güdümlü yeni oyunun logosu da ilk defa serinin hayranları ile icatmuş oldu. Uzun vakittir beklenilen bu oyunun, Modern Warfare oyunun hikâyesinin devamını anlatması bekleniyor. Bunun yanı sıra yeni oyunda 2010’lu senelerı kasıp kavuran Modern Warfare serisinden karakterlerin yer alması da bekleniyor.

Ek olarak çoğu hayran, Ghost karakterinin görselle oynandıktan sonra meydana çıkmasının sonrası şimdiki paylaşım da ilgiyle araştırdı ve oyun ile alakalı saklı bir ipucunun daha paylaşıldığını fark etti. Paylaşım iyice ele alındığında, 2007-2011 senelerinde pazara sürülen Modern Warfare serisinin hikâyesinde tespit edilen ‘Task Force 141’ askeri grubunun logosunun 1 saniyeden daha kısa bir müddetliğine videoya yerleştirildiği görüldü. Task Force 141’dan, 2019’da çıkan Modern Warfare oyununun sonucunda ana karakter Captain Price yönünden bahsedildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Task Force 141’de Var

Tahmin edebileceğiniz gibi  Captain Price, Soap MaCtavish, Roach ve özellikle Ghost gibi asıl seriden tanıdığımız çok sevilen ve mükemmele yakın özelliklere sahip olan karakterleri içerisinde sahip olan özel askeri operasyon birimi ‘Task Force 141’in logosunu görmek de çoğu hayranın sevincini çok arttırdı. Sabırsızlıkla beklenilen Modern Warfare 2 oyununun ne vakit çıkacağı ile alakalı şimdilik bir tarih olmadığını; fakat oyunun bu sene içerisinde pazara sürülmesinin beklendiğini de belirtmeden geçmeyelim.